Pomysł na ozdoby do pokoju młodego buntownika

plakaty prl dzien swira

Wystrój pokoju nastolatka to prawdziwe wyzwanie. Większość nastolatków ma pomysły, które rodzicom wydają się nie do zaakceptowania. Pomysły rodziców też są z miejsca odrzucane i uważane za nudne. Na jakie detale w wystroju wnętrza można postawić, by zadowolić obie strony sporu pokoleń?

Plakaty propagandowe

Takie plakaty to od kilku lat szczyt mody. Cieszą się one ogromną popularnością wśród nastolatków i osób, które plakaty PRL oglądało na żywo i w oryginalne. Obecnie są one traktowane jak bardzo specyficzny dowcip. Przy okazji mają one walory artystyczne, więc mogą cieszyć oko. Spodobają się szczególnie osobom, które lubią historię i wiedzą, co naprawdę kryło się za plakatami propagandowymi. Plakaty można umieszczać w antyramach, prostych drewnianych ramach. Można też przyklejać je taśmą klejącą bezpośrednio do ściany. Trzeba jednak pamiętać, że przy odrywaniu ich, najprawdopodobniej się zniszczą. Z drugiej strony taka metoda montażu dobrze oddaje ich charakter.

Plakaty z ulubionych gier

Nie wszystkie gry komputerowe emanują nagością i przemocą. Bez trudu można, więc wybrać z nich plakaty, które cieszą oko i są przykładem świetnej grafiki komputerowej. Oczywiście nie są one klasyką tak, jak plakaty propagandowe z PRL, ale też są ciekawą propozycją. Spodobają się zwłaszcza nastolatkom, którzy lubią przebywać w cyfrowym świecie i doskonale znają się na grach. Taki plakat może być bardzo dobrym sposobem na wyrażenie siebie i swoich zainteresowań. Warto jednak sięgać po grafiki, które spodobają się też rodzicom.