Domowa galeria plakatu

Różowe Kwiaty - fototapeta

Gołe ściany nie zawsze prezentują się dobrze i nie pasują do każdego wnętrza. Każdy, kto urządza własną przestrzeń życiową zastanawia się nad tym, jak zagospodarować ściany, aby stanowiły ozdobę i wizytówkę całego domu. Warto przemyśleć, co może zawisnąć na ścianach, aby były oryginalne i odzwierciedlały upodobania domowników.

Jak stworzyć domową galerię wykorzystując plakaty na ścianę?

Świetnym pomysłem na dekorację ścian w salonie lub sypialni jest stworzenie domowej galerii. Idealnie nadają się do tego ścienne plakaty, dzięki którym można wyczarować niepowtarzalną kompozycję wzorów, widoków, wizerunków tip. Wystarczy zastanowić się nad kilkoma kwestiami, tak aby cała koncepcja domowej galerii stworzonej z plakatów na ścianę była przemyślana i spójna.

O czym pamiętać dobierając plakaty?

Po pierwsze, trzeba zastanowić się nad kolorystyką pasującą do wnętrza, którego ozdobę ma stanowić domowa galeria plakatu. Jeżeli jest to salon utrzymany w jasnej, uniwersalnej tonacji, wówczas jest duże pole do popisu – wystarczy wybrać jeden wyrazisty kolor przewodni, który będzie dominował na każdym plakacie i tworzył kolorystyczną całość. Następnie trzeba zastanowić się nad motywem przewodnim albo nad ogólną tematyką całej galerii. Może być to przykładowo piękno natury, przedstawione na dwóch głównych dużych plakatach, które znajdą się na ścianie w towarzystwie kilku mniejszych, przedstawiających również piękne widoki, lub coś zupełnie innego. Świetnym uzupełnieniem każdej kompozycji może być plakat z cytatem motywacyjnym lub jakiś motyw abstrakcyjny.