Jak odmienić mieszkanie na wiosnę?

plakat słonecznik

Wiosna to idealny czas na zmiany. Warto również pamiętać o swoim mieszkaniu, które odświeżone stanie się radosne i ciekawe. Chcąc zmienić styl mieszkania wcale nie trzeba robić dużych i kosztownych remontów. Plakat ożywi każde wnętrze. Jak zaaranżować ścianę z plakatem?

Plakat botaniczny, z sentencją, czy może czarno-biały?

Plakaty często kojarzą się z pokojami nastolatków, gdzie plakat idola zdobił ścianę. Nie można powiedzieć, że była to elegancka dekoracja pokoju. Dziś plakaty wyglądają zupełnie inaczej. Designerskie prace grafików ożywią każdą ścianę.

Plakaty z sentencjami to ciekawe rozwiązanie do kuchni, pokoju dziecka, czy salonu. Sentencje wprowadzają radosny nastrój do mieszkania oraz pozytywnie nastroją na cały dzień. Botaniczny plakat sprawdzi się w salonie oraz sypialni. Nawiązując do ekologicznego stylu życia wprowadzają zieleń do domu. Plakaty czarno- białe świetnie komponują się z wnętrzami nowoczesnymi urządzonymi w minimalistycznym stylu.

Jak zaaranżować ścianę?

Plakaty na ścianie możemy wieszać pojedynczo, ale również pokusić się o stworzenie ściennej galerii plakatu. Dwa plakaty botaniczne zawieszone obok siebie będą ciekawie wyglądały umieszczone w centralnym miejscu salonu. Za sofą, czy nad komodą będą zwracały na siebie uwagę i będą stanowiły najważniejszą dekorację salonu, która będzie determinowała jego styl.

Mniejsze plakaty można ułożyć w tryptyk. Takie zestawienie wygląda idealnie w długim, wąskim przedpokoju, którego ściany przestają być nudne i nabierają wyrazu.