Jak urządzić minimalistyczny salon?

meble

Urządzenie własnego mieszkania to spore wyzwanie, zwłaszcza jeśli do tej pory nie mamy zbyt dużego doświadczenia w tej materii… W takim przypadku warto poszukać ciekawych inspiracji w internecie bądź poprosić o pomoc fachowca.

Jaki styl wybrać?

Do wyboru mamy praktycznie nieograniczoną ilość możliwości. Jednak w ostaniach latach ogromną cieszy się styl minimalistyczny. Świetnie się prezentuje w domach jednorodzinnych, jak i stosunkowo niewielkich kawalerkach. Dodatkowo warto zaznaczyć, że takie wzornictwo praktycznie nie wychodzi z mody. A więc mieszkanie będzie się świetnie prezentować przez wiele lat.

Jak urządzić minimalistyczny salon?

Warto ograniczyć do minimum ilość mebli czy bibelotów. W tym przypadku mniej znaczy zdecydowanie więcej. Pomyślmy też nad odpowiednią paletą barw. Idealnie sprawdzą się takie kolory, jak biel, czerń, granat czy tez odcienie szarości. Czy takie wnętrza muszą prezentować się nudno? oczywiście, że nie… Możemy wybrać kolorowe detale. To właśnie dzięki nim nasze wnętrza będą się prezentować naprawdę wyjątkowo. Na jakie dodatki warto postawić. Świetnie się sprawdzą miękkie poduszki na kanapę. Dzięki temu salon będzie wyglądał zdecydowanie bardziej przytulnie. Plakaty na ścianę (zobacz takie przykładowe) również będą się bardzo dobrze prezentować. Do wyboru mamy praktycznie nieograniczoną liczbę kolorów i wzorów. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli chcemy mieć pewność, że nasz wzór będzie naprawdę niepowtarzalny możemy zdecydować się na plakaty ścienne z własnego zdjęcia.