Plakat z mapą Azji – uniwersalny dodatek do mieszkania

plakat z mapą azji

Dużej części osób mapy ścienne często kojarzą się przede wszystkim z okresem szkolnym i odpytywaniem na lekcjach geografii. Mają one jednak również niewątpliwy urok i mogą stanowić oryginalny i stylowy dodatek do wnętrz.

Mapa Azji

Mapy pasują do wszystkich pomieszczeń, nadając im charakteru np. poprzez powieszenie mapy Azji w kuchni możemy podkreślić zamiłowanie domowników do orientalnej kuchni. Umieszczając ów plakat w salonie możemy natomiast podkreślić swoje zamiłowanie do podróży, a także do stylu kolonialnego. Mapy prezentują się także znakomicie w pokojach dziennych, gabinetach, dodając im powagi oraz stosownego stylu, łazienkach oraz sypialniach. Mapa Azji sprawdzi się również świetnie w domowym kąciku, służącym do uprawiania jogi. W końcu wystrój pomieszczenia, służącego do medytacji i ćwiczeń jest również bardzo istotny.

Jak dobrać plakat do stylu aranżacji wnętrza?

Plakaty z mapą Azji świetnie prezentują się w połączeniu zarówno z pomieszczeniami urządzonymi w stylu klasycznym, jak i tymi bardziej nowoczesnymi i minimalistycznymi. Aby nie odstawały od reszty mebli i dodatków należy zadbać o to, by były spójne z ogólną kolorystyką. Jeżeli mamy do czynienia ze stylem klasycznym powinniśmy postawić na plakat, w którym dominują raczej kolory ciepłe, a sama mapa ma tradycyjny charakter. W przypadku stylu industrialnego najlepiej sprawdzi się mapa Azji w czerni i bieli. Jeżeli natomiast w pomieszczeniu dominują elementy Boho, wtedy plakat powinien być jak najbardziej kolorowy.