Mapa świata na ścianie? Dobre rozwiązanie!

mapa świata plakat

Zdecydowana większość, jak nie wszyscy z nas uwielbiają podróżować. Z podróży do różnych krajów i miejsc każdy z nas oprócz oczywiście pamiątek przywozi coś, co jest cenniejsze od samych suwenirów. Mowa tutaj oczywiście o wspomnieniach.

Wspomnienia, czyli coś, co z nami pozostanie na zawsze

Obrazy w naszej głowie, które z nami zostają i niejednokrotnie wprawiają nas w dobry nastrój. Przypomnieć sobie o odbytych podróżach można na wiele różnych sposobów. Najpopularniejsze są oczywiście zdjęcia, które przecież są jedną z najpiękniejszych pamiątek. O odwiedzonych miejscach przypomnieć nam mogą także same pamiątki, które kupiliśmy w sklepie, na bazarze czy od miejscowego rzemieślnika. Od razu spoglądając na nie przywołują wspomnienia. Prócz tych wyżej wymienionych, jest jeszcze jedna rzecz, która nie musi pochodzić z miejsca, które odwiedziliśmy, ale pozwoli nam sobie o nim przypomnieć.

„Jaka piękna ściana!”

Takie słowa można usłyszeć wchodząc do pokoi wielu podróżników, którzy lubią wspominać miejsca przez nich odwiedzone. Te miejsca mogą rzecz jasna oznaczyć na mapie, która dumnie może wisieć na ścianie. Taki plakat ścienny z mapą świata, na której można oznaczać odwiedzone państwa i pojedyncze miejsca jest świetną pamiątką, a wcale nie musi pochodzić z miejsca, które się odwiedziło.

Mapa świata na ścianę vol.2!

Coraz popularniejsze stają się mapy w formie zdrapek. Wielkoformatowe plakaty, które można drapać, a jednocześnie oznaczać państwa, które się odwiedziło stały się wielkim hitem ostatnich czasów. Jest to idealne rozwiązanie dla osoby, która dużo zwiedza i chce w łatwy i prosty sposób wspominać zwiedzone miejsca lub planować kolejne wyprawy. Z pewnością taka mapa może posłużyć również jako prezent. Podróżnicza dusza osoby obdarowanej będzie niezmiernie wdzięczna za taki prezent!