Reprodukcje obrazów Alfonsa Muchy – stylowa dekoracja ścian

Alfons Mucha F. Champenois 1897 - plakat

Alfons Mucha jest jednym ze znanych czeskich malarzy i grafików, który tworzył w okresie secesji i fin de siècle’u na przełomie XIX i XX wieku. Jego najpopularniejszymi dziełami są te przedstawiające postacie pięknych kobiet. Teraz mogą zagościć także w Twoim domu!

Alfons Mucha – najbardziej znane obrazy

Kolorowe, pełne przepychu i symboliki obrazy tworzone przez Alfonsa Muchę są rozpoznawalne na całym świecie. Jego grafiki reklamowały również wiele produktów.

Najczęściej Alfons Mucha obrazy swoje koncentrował na kobietach. To te dzieła cieszą się największą popularnością, na przykład „Taniec”, „Biscuits Lefevre Utile”, „Job” czy „Rêverie”.

Bardzo popularne są także kwadryptyki Muchy, czyli jego grafiki składające się z czterech elementów z wizerunkami kobiet, na przykład „Pory Roku”, „Księżyc i gwiazdy”, „Kwiaty” czy „Pory dnia”.

Reprodukcje obrazów Alfons Mucha – gdzie kupić?

Obrazy Alfonsa Muchy można wykorzystać również jako dekorację wnętrz. Sprawdzą się w salonie czy sypialni, lecz chętnie wybierane są także do innych przestrzeni – kawiarni, restauracji, salonów urody, hoteli. Jeśli chodzi o reprodukcje obrazów Alfons Mucha pozostawił po sobie dużą spuściznę, dlatego do wyboru jest wiele grafik.

Reprodukcje te można zakupić przede wszystkim w sklepach internetowych, które specjalizują się w sprzedaży reprodukcji dzieł sztuki. Oferują one obrazy drukowane na wysokiej jakości płótnach o realistycznym wyglądzie. Można zakupić je także w ramach dzięki czemu są od razu gotowe do powieszenia na ścianie.