Stylowa łazienka

plakat

Przecięty człowiek spędza w łazience od 30 do 60 minut dziennie. Wartość ta oczywiście jest uśredniona, kobiety często w łazience mają swoje toaletki, mężczyźni golą się, co wydłuża ten czas. W niektórych domach staje się to miejsce przypominające SPA. Łazienkę upiększamy na wiele sposobów – zdobione kafle, olejki eteryczne, dodatki takie jak luksusowe dozowniki czy podświetlane lustra. Aby oprócz funkcjonalności dodać łazience stylu, warto pomyśleć o plakacie.

Co mają przedstawiać?

W plakacie, tak jak w obrazie najważniejsze jest to, co przedstawia. Przy wyborze warto zawsze mieć na uwadze wygląd naszej łazienki – warto przemyśleć, czy do nowoczesnej, czarno-białej łazienki, dobrym pomysłem będzie plakat realistyczny z wielką zdobioną ramą. W tym wnętrzu powinny się lepiej sprawdzić ciekawe grafiki, być może z dodatkiem koloru ożywiającego to pomieszczenie, jak neonowy żółty czy jasny błękit. Sprawdzą się również humorystyczne grafiki z twistem (może wielki kwiat monstery, który kwitnie małymi rowerami?), ale też klasyki – napisy, kolorowe kształty, abstrakcje.

Gdzie je umieścić i o czym pamiętać?

plakat

Są rozwiązania, pozwalające nam przywiesić plakat w łazience nawet na kafelki. Jest to jednak utrudnione, gdyż wszechobecna wilgoć potrafi znacząco wpływać na trwałość kleju, na który plakat przytwierdzamy. Jeśli nie chcemy wiercić dziury w kafelkach, warto o dekoracji pomyśleć wcześniej, przed położeniem płytek. Należy również pamiętać o odpowiedniej oprawie plakatu – nie chcemy, aby podeszły one wodą i podarły się. Warto zainwestować w wodoszczelną ramę.

Co nam dadzą plakaty w łazience?

Przede wszystkim nadadzą stylu. Sprawią, że łazienka przestanie być miejscem pominiętym, niepasującym, zaniedbanym. Stanie się miejscem, w którym przyjemnie się przebywa.